avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate Andrei ramana

Activitate Andrei ramana

Am înființat decurgând un pfa cu codul caen 9001(activități de interpretare artistica).... Și as vrea sa știu care sunt următori pași de urmat cu localul cu care colaborez?
Cum procedez? Emit factura? Chitanță?
Care este impozitul pe profi (cât la suta?) când se face plata către anaf?
Îmi trebuie contabil?
Am mai înțeles ca trebuie sa fac o declarație la anaf după infiintare... Și lunar sa merg la anaf
Am și eu o nelămurire... Pe data de 1 04 2018...mergeam pe banda mea aveam viteza de 50 km... Nu eram beat.... Ploua, vizibilitatea scăzută. Din dreapta mea către stânga a traversat o femei în vârstă,surda și puțin beata... Dar la fiola ia ieșit 0.00...cred ca băuse recent de nu ia ieșit.... Am claxonat find surda nu a auzit... Am încercat sa o evit intrând pe contrasens... Dar tot am lovit-o cu farul drept foarte ușor.... Am întrebat-o dacă e bine și dacă are nevoie de salvare și a început sa ma înjure și a întrat în curte.... Am văzut ca e ok și nu are nevoie de ambulanta și puțin speriat primul accident find mam speriat și am plecat de la locul accidentului fără sa anunț 112.....la o jumate de ora am mers în locul acc... Acolo era politia... Am suflat în fiola, am fost la iml, pt sânge, au testat mașina la un tip... Mi au luat permisul pana la sulolutionarea cazului dandumi un proces verbal pt părăsire și vătămare fără drept de conducere... Respectiva nu a depus plângere... Nu a fost nevoie de ambulanta... Fără zile de spitalizare.... La ce sa ma aștept??? AJUTAȚI-MĂ!!!!!