avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 368 soluții astăzi
Forum Activitate Ra-ul

Activitate Ra-ul

As dorii sa imi depun dosarul pentru a primii teren gratuit in baza legii nr.15/2003,.
Stiu ca trebuie depusa o declaraţie pe propria răspundere din care să reiasă că solicitantul nu deţine/n-a deţinut în proprietate o locuinţă/un teren destinat construirii unei locuinţe.
Eu am pe nume impreuna cu fratele meu un apartament in baza unui contract de intretinere cu rezervarea dreptului de uzufruct viager pentru bunica noastra.
Stiu ca pot renunta la acest contract si sa treaca imobilul in propietatea fratelui meu, dar as dorii sa stiu daca eu pot sa imi depun dosarul sau nu.
Acum imobilul in acte e pe numele meu si al fratelui meu in cota de 1/2.
Multumesc anticipat!
Să înțeleg că acest cod intră la categoria servicii? Mă interesează pentru programul START UP NAȚION, pentru codurile menționate mai sus de mine întra la categoria producție.
Bună ziua,
Sunt interesat de deschidere unei firme care să producă pizza și sa o livrez la domiciliu, în baza unei comenzi telefonice. As vrea să știu care ar fi codul Caen pentru această activitate. Pe internet am găsit menționate codurile 1085 sau 1089, dar nu sunt sigur dacă aceste coduri se potrivesc cu cea ce doresc eu să realizez.
Totodată va rog să îmi spuneți dacă această activitate întră în categoria serviciilor sau a producției.
Vă mulțumesc anticipat!