avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters47131

Activitate ContSters47131

Am un angajat mecanic utilaje care lucreaza cu CIM pe durata nedeterminata in cadrul unei sectii cu program normal de lucru.
Va rog spuneti-mi daca acestui angajat pot sa-i mai fac un contract de munca cu timp partial de lucru tot in cadrul unitatii noastre?
Va multumesc.
Răspuns la discuția AJUTOR!!
Am inteles,va multumesc,dar cu bunurile cum ramane,avand in vedere ca ei nu au facut nimic impreuna in cei 19 ani nici macar o zugraveala.Probabil bani in banca pentru ea.:sorry:Ea cat timp mai poate ramane in casa dupa moartea tatalui?un an?asa mult??
Multumesc inca o data.
Discuție AJUTOR!!
Buna ziua.Va rog din suflet sa ma ajutati.Sunt disperata.Tatal mau este f.grav bolnav(cancer cu metastaze)Traieste in concubinaj cu o persoana de 19 ani care avea pensie de urmas dupa sotul ei ,decedat,Acum tata este internat in spital si paralizat pe partea dreapta si m-am trezit anuntata de spital ca acesta s-a casatorit acolo in spital ,fara ca eu sa stiu ceva.
Mantionez ca timp de 19 ani el nu a dorit acest lucru,dar concubina sta acum langa el,mie spunandu-mi ca am serviciu si il ingrijeste ea.Fratele meu este in Spania si sunt numai singura.
Analizele sunt f. proaste este in spital de 1 luna sub tratament Medicii ii mai dau 1-2 luni de trait.
Casa a fost facuta impreuna cu mama si merge vreo 2,5 miliarde.Impreuna cu ea nu au mai facut nimic dar probabil au bani la banca ,dar asta e problema lor.
Intrebare:Cum pot anula aceasta casatorie,avand in vedere ca in urma decesului mamei conf.C.F.-ului,3/16 detin eu,3/16 detine fratele meu si 10/16 tata.
Concubina adica sotia ,ce drepturi are acum in urma casatoriei si decesului tatalui meu,cat ii revine, si cat timp dupa decesul tatalui mai poate locui in casa parinteasca?Daca i-a lasat un testament sau un contract de vanzare - cumparare ?
Va multumesc din suflet.
Discuție remuneratie
Buna ziua.Ma poate ajuta cineva?
Care este diferenta dintre remuneratie si salariu?
In aceasta remuneratie intra si sporurile (vechime,indemnizatie conducere) ?
Buna ziua. daca ma poate ajuta cineva...Lucrez la o regie autonoma si trebuie sa stabilesc urgent criteriile de performanta pentru sefii de sectoare(sp.verzi,st.asfalt,salubritate)Nu am mai facut asa ceva. Ma poate ajuta va rog cineva ?
va multumesc