avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Activitate alexaa.gheorghe@gmail.com

Activitate alexaa.gheorghe@gmail.com

Buna ziua, Am și eu o întrebare sunt căsătorită de 10 ani , și șotul meu a făcut cu credit ipotecar pentru un apartament , creditul este pe numele lui am semnat împreuna și la notar și la banca , întrebarea mea este dacă divorțăm curând cum împărțim acest apartament el fiind luat cu ipotecă pe 30 de ani ? Va trebui el sa mi dea el banii pe jumate și sa rămână el incontinuare cu creditul ?


CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Avocații pot face multe lucruri daca sunt platiti corespunzător...

Însă, i cazul.dvs. e posibil ca judecata sa aiba loc in Anglia.
E posibil sa.iesiti mai rau acolo daca are bani mai multi de avocat...
Avocatul poate conta cu mult mai mult decât dreptatea avută...

Ce mă sfătuiți sa fac in momentul de față ce m-ar ajuta sa plec cu copilul in țara ? Și sa-mi iau un avocat ?
CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

În caz de proces aveti garantat dreptul la apărare.
Aceasta înseamnă că aveti dreptul de a va apăra si a respinge ceea ce va acuza de ceva anume.

Imoralitatea poate afecta relațiile personale cu minorii dar discuțiile pe aceste teme sunt deosebit de complexe.

După părerea mea aveti sanse la custodie comună indiferent de circumstante.

Daca noi nu suntem in țara locuim in Anglia el poate actiona de aici sa fie reprenzentat de un avocat in tara ? El neavând certificatul de naștere aici , Poate incepe procedurile de aici ? cât durează aceste proceduri când pot afla dacă a intentat ceva ? Momentan strânge probe împotriva mea și nu zice nimic
Dacă au mai apărut și niște video indecente cineva a vrut sa mi facă rău cu toate conversațiile și pozele nu pot fii decăzută ? El așa mă amenintă

Buna ziua am o întrebare sunt măritată de 10 ani am un copil de 9 ani si am trimis niște poze nude cu mine la niște bărbați si am niște conversații indecente care a aflat toată lumea de ele inclusiv soțul meu ce îmi poate face ? Cu aceste poze și conversații ? Pot fii decăzută din drepturi ?