avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Activitate laleela

Activitate laleela

Bună ziua,
Îmi puteți trimite va rog frumos ordinul 50/ 1990 republicat sau modificat prin avize interne.
Va mulțumesc anticipat!
Cuantum indemnizatie doctorat 2024!
Va rog sa ma lămurească cineva!
Având în vedere ordonata de urgentă 115 din 14 decembrie 2023: Cât exact este indemnizația de doctorat 50 % din 3000 sau 50% 3300 , vă rog să îmi răspundeți. Mulțumesc!
Indemnizația va fi în cuantumul de 1500 lei ? Sau 1650?( brut)
Mulțumesc anticipat!

laleela a scris:

indemnizatie pentru titlul științific de doctor 50% din salariul minim pe economie cf Legii 157/2017 va fi calculat la salariul minim brut actual 3.300 lei? Sau rămâne plafonat la.decembrie 2022
Va mulțumesc!

indemnizatie pentru titlul științific de doctor 50% din salariul minim pe economie cf Legii 157/2017 va fi calculat la salariul minim brut actual 3.300 lei? Sau rămâne plafonat la.decembrie 2022
Va mulțumesc!
Răspuns la discuția scrisoarea MMPS 382/MB//2000
Draga mea ! Dai în judecată casa de pensii( obligația de a face) în baza scrisorii...asta dacă nu mai există , angajatorul,arhiva....lichidator, sa poți cere eliberarea adeverinței conform scrisorii!

moshulica a scris:

Poate sa ma ajute cineva cu textul scrisorii MMPS 382/MB/08.11.2000 ? CJP mi-a respins cererea de pensionare pentru limta de varsta invocand acest document.
Orice idee, opinie legate de grupa II de munca acordate in baza acestei scrisori , precum si documentul solicitat le astept pe adresa de mail speranta1957@yahoo.com. Multumesc pentru ajutor.

Tatăl meu este născut pe data de 07.06.1960
Are o vechime de 18 ani 4 luni cu grupa a II
Plus un 1 an și o lună vechime normală fără grupă
Întrebareaea este dacă depune dosarul pentru pensie la.limita de vârstă cu reducerea vârstei standard de pensionare , poate ieși la.pensie????
Menționez că acum are 62 ani și 5 luni împliniți
Va mulțumesc anticipat!!!
Am căutat în toată țara credeți-mă! Cu adrese scrise! Și nimic nimeni nu deține arhiva și nici nu au cunoștință unde sar afla!
Păcat sunt 18 ani.....!

POPA GHEORGHE a scris:

Va trebui sa gasiti arhiva societatii respective pentru a obtine adeverinta necesara la CJP.
Cautati pe internet la firme specializate in arhivare in judetul dvs.



POPA GHEORGHE a scris:

Care este motivul din hotararea judecatoreasca prin care lichidatorul a castigat procesul ? De ce a fost descarcat de indatoriri ?

Lipsei calității procesuale pasive a societății de insolvența
Grupa a II a Mecanic Agricol.
Va rog sa ma ajutați, tatăl a lucrat 18 ani la Agromeg Gruia, și un 1 an la Agromeg Gogosu în funcția de mecanic agricol , am căutat lichidatorul și am făcut solicitare și a eliberat adeverință doar pe perioada de 1 an lucrată la Agromeg Gogosu, penteu perioada lucrata la Agromeg Gruia acesta a menționat ca ca a fost descărcată de orice îndatoriri ( hotărâre) față de Acromec Gruia. Am dat în judecată lichidatorul și a și câștigat!
Va rog sa îmi spuneți care este următorul pas?
Ce trebuie sa fac penteu a recupera grupa a II la cei 18 în cadrul Agromeg Gruia?
Vă mulțumesc anticipat!
Răspuns la discuția scrisoarea MMPS 382/MB//2000
VA ROF DIN SUFLET SA IMI PUNETI SI MIE SCRISOAREA LA ADRESA DE EMAIL: eladrinceanu@yahoo.com