Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... scrisoarea MMPS 382/MB//2000
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

scrisoarea MMPS 382/MB//2000

Poate sa ma ajute cineva cu textul scrisorii MMPS 382/MB/08.11.2000 ? CJP mi-a respins cererea de pensionare pentru limta de varsta invocand acest document.
Orice idee, opinie legate de grupa II de munca acordate in baza acestei scrisori , precum si documentul solicitat le astept pe adresa de mail speranta1957@yahoo.com. Multumesc pentru ajutor.
Din cate cunosc, textul scrisorii MMPS 382/MB/08.11.2000 este inserat in Ordinul 50/1990 actualizat 1994.
V-am trimis eu adresa pe e.mail.
Nu din cauza lipsei adresei vi s-a respins cererea de pensionare. In adeverinta pe care ati prezentat-o la casa de pensii firma emitenta trebuia sa mentioneze prevederi/ anexa plus articol din Ordin MMPS nr. 50/ 1990 completat la 31.08.1994 care eventual sa completeze mentiunile referitoare la adresa.
Buna ziua,
Domnule Popa, respectuos vă solicit si eu respectiva scrisoare.

Va mulțumesc!
Scrieti adresa de e.mail.
Buna ziua, va rog respectuos sa-mi trimiteti scrisoarea MMPS 382/MB/08.11.2000. Va multumesc!