avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate Unutilizator24

Activitate Unutilizator24

Buna ziua ! Va prezint situația mamei mele in vârstă de 54 ani care urmează să fie disponibilizată de pe un post de economist, ocupat la stat, in urma dispariției postului pe care îl ocupă în prezent.
In acest caz, mama mea întâlnește o dificultate în a-și găsi un alt loc de muncă din cauza vârstei înaintate pe care o are.
Exista vreo soluție în acest caz pentru ca aceasta sa nu își piardă locul de munca ?
Răspuns la discuția Consum cannabis,citație
Deci acum trebuie să aștept doar citarea telefonică să înțeleg ? Sunt un pic îngrijorat de ce v-ați urma deoarece este prima dată când am probleme cu legea și aș vrea să știu ce ar putea să urmeze
Bună ziua! Întrebarea mea vine după următoarea întâmplare:Am fost prins,deținând cannabis ,mai puțin de un gram iar polițistul ce mi-a întemeiat proces verbal mi-a comunicat ca in cazul cooperării,nu va fi trimisă nicio citație la adresa la care locuiesc,eu urmând să fiu sunat de la diicot pentru informații suplimentare asupra dealer-ului.
Este adevărat ce a spus domul polițist ? Voi primi o citație ? Sau doar apelul telefonic ?