avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 232 soluții astăzi
Forum Activitate user100

Activitate user100

va multumesc pentru raspuns :(. eu mi-am invatat lectia, sa vedem ce o sa decida inspectorul financiar sau judecatorul.
se pune problema inchisorii?
va multumesc pentru raspuns, am sa merg cu siguranta cu un avocat. dar va intreb pe dumneavoastra la ce risc sunt supus?
Buna ziua,

Am facut o greseala si mi-am insusit niste bani cand eram mai tanar si lucram la o banca. Suma este undeva la 30-35 mii euro. Prejudiciul a fost recuperat in totalitate si virat bancii si lucurile au continuat cu desfacerea contractului de munca. Din partea bancii s-a spus ca aici se vor opri toate procedurile deoarce prejudiciul a fost recuperat. Acum dupa 3 ani am primit o citatie de la politia economica ca suspect pentru delapidare si nu stiu la ce sa ma astept, sunt pasibil de pedeapsa?
Răspuns la discuția pedeapsa delapidare de fonduri
operatorul bancar este functionar public?
Buna ziua,

Am facut o greseala si mi-am insusit niste bani cand eram mai tanar si lucram la o banca. Suma este undeva la 30-35 mii euro. Prejudiciul a fost recuperat in totalitate si virat bancii si lucurile au continuat cu desfacerea contractului de munca. Din partea bancii s-a spus ca aici se vor opri toate procedurile deoarce prejudiciul a fost recuperat. Acum dupa 3 ani am primit o citatie de la politia economica ca suspect pentru delapidare si nu stiu la ce sa ma astept, sunt pasibil de pedeapsa?