avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate Marian_sever

Activitate Marian_sever

Răspuns la discuția Divort
Multumesc dn-ei avocat Diana .Eu si fosta sotie am cazut de acord cu toate aspectele divortului adica avem custodie comuna cu domiciliu la mama iar eu ma oblig sa platesc 1/4 din venitul meu pentru cresterea si educarea copilului si autoritatea parinteasca este tot comuna deci suntem amandoi deacord cu asta am ajuns la notar am semnat amandoi cererea de divort dupa care dna notar nea spus sa dam adresele de unde locuim ca va trebui sa primim o comisie acasa fiecare dintr-e noi si am specificat ca suntem in strainatate a spus ca ii ok nea dat cererea de divort tradusa si in Engleza si nea indrumat catre primatiile oraselor in care locuim ,odata ajunsi pa primari ni sa spus ca nu este de competenta lor iar acum suntem in ceata
Răspuns la discuția Divort
Ok trebuie sa ne adresam carei instante ? Repet noi am depus cererea la notar ca divortam pe cale amiabila nu in instanta
Discuție Divort
Buna eu si fosta sotie am depus o cerere de divort in Romania la un notar public pentru ca divortl va fii pe cale amiabila tin sa precizez ca locuim in strainatate si avem si un copil impreuna , iar doamna notar nea spus ca va trebui sa primim o comisie acasa fiecare dintr-e noi pana aici totul perfect problema este ca am fost la primaria orasului unde locuim in strainatate si ni sa spus ca nu este de competenta lor sa trimita aceasta comisie si acum nu mai stim cui trebuie sa ne adresam pentru a primi aceasta comisie rog ceva sfaturi multumesc
Discuție Divort
Buna ziua, intrebarea mea este urmatoarea :eu si sotia vrem sa divortam iar eu va urma sa ma intorc in Romania ce se intampla cu copilul dupa divort daca un parinte este intr-o tara staina iar celalalt in Romania deoarece nu vrem sa renuntam nici unu la copil si este clar ca nil dorim amandoi