avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate nrafiroiu

Activitate nrafiroiu

Discuție Noul cod penal
Daca are 1 an cu executare și a făcut 3 luni, după noul cod penal se poate elibera condiționat?
Ce părere aveți se va da vreo grațiere în ianuarie?
Sa înțeleg că nu va beneficia de eliberare


on-law a scris:

Nu din primul mandat. Cererile ulterioare de contestaţie la executare sunt inadmisibile dacă există identitate de persoană, de temei legal, de motive şi de apărări.

Buna ziua ,dacă la primul mandat nu a primit cele 6 zile pentru condiții se pot primi la cel de a doua condamnare?
Discuție Reabilitatea !
Buna dimineața ,soțul meu a avut o condamnare de 4ani jumătate as dori și eu să știu în câți ani constă reabilitare! Pedeapsa a făcut-o toată!
Făceam 5ani in decembrie de când m-am eliberat.
As vrea sa știu dacă cu un avocat bun as putea sa îmi iau cu suspendare acum . Că am făcut contestație. Că la instanța mi.a dat un an cu executare.
Am avut proxenetism am făcut 4ani inchisoare

nrafiroiu a scris:

Buna ziua am și eu o întreb am condus fara permis și sunt recidivist se poate sa primesc la contestație o pedeapsa cu suspendare daca in instanta mi.a dat un an cu executare??? Aștept răspunsul cat mai repede cu putinta.

Buna ziua am și eu o întreb am condus fara permis și sunt recidivist se poate sa primesc la contestație o pedeapsa cu suspendare daca in instanta mi.a dat un an cu executare??? Aștept răspunsul cat mai repede cu putinta.