avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate mihaialexandru0810

Activitate mihaialexandru0810

Răspuns la discuția Casute in copac, avize necesare
UP, multumesc anticipat
Răspuns la discuția Casute in copac, avize necesare


ynocentta a scris:

Daca intentionati inchiriere spatiu in regim hotelier urmeaza sa achitati obigatii fiscale aferente
Daca intentionati edificare complex casute,pentru autorizatii,avuze este necesar sa detineti personalitate juridica
Impozitul se achita raportat la suprafata
Initial interesati-va temeinic la autoritatea publica locala,la mediu la ISU

Va multumesc pentru raspuns, pe mine ma intereseaza sa stiu exact cum pot functiona legal..nu doresc multe complicatii, doar sa inchiriez in regim hotelier, ce parere aveti?
Buna seara, si va multumesc anticipat pentru raspunsuri
As dori sa construiesc un complex de casute in copac intr-o zona montana, iar intrebarea mea pentru voi este mai exact, sub ce forma legala pot functiona? Am nevoie de autorizatie “tip hotel”? Sau se poate prin inchiriere regim hotel persoana fizica? De asemenea, ce impozit trebuie platit?
Fiti amabili și spune ti mi si mie un proiect cu fonduri europene fara investitie pentru o mini fermă de porci .
Pe mine m ar interesa daca cunoașteți personal un proiect fara investitie
Imi puteti spune si mie câteva fonduri europene gen start up fara investitie si nerambursabilă?
In caz contrar as dori sa stiu daca o fermă de porci intra in aceasta categorie.
Buna ziua, as dori sa mi înființez un srl cu domeniu de activitate servicii de curățenie, as dori sa mi spune va rog daca se poate aproba un astfel de proiect in start up si care sunt sansele..?