avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Activitate carnetel

Activitate carnetel

Discuție salarizare
in sistemul bugetar ,in primarii se vor mari salariile in 2020?
Discuție PENSIE
Daca o functionara a implinit varsta de pensionare de 60 de ani si lucreaza in continuare poate sa ia si pensie si salariu?
va multumesc
puteti plati intreaga suma a amenzii la primarie.
Discuție juridice
daca pentru o amenda care nu se plateste se transforma in ore in folosul comunitatii , iar persoana respectiva nu vrea sa faca acele ore ce trebuie sa faca primaria in continuare?
Cum se impoziteaza norma de hrana la bugetari? Se opresc toate contributiile sau numai impozitul?
Discuție salarizare
daca se mareste salariul minim pe economie incepand cu 1 ianuarie 2019, se mareste si in administratia publica locala salariul la functionari si personalul contractual.
va multumesc anticipat
Discuție credite
am avut un credit de la o banca, dupa care banca m-a vandut la o firma de recuperare. am dat firma in judecata si am castigat procesul. am hotarare definitiva si irevocabila.Intrebarea mea este ce trebuie sa fac ca sa ma scot de la biroul de credit.
va multumesc
IN SECTORUL BUGETAR
daca se mareste salariul minim pe economie se mareste si salariul primarului din consiliile locale?
Ca si functionar public, in primarie (sector bugetar)Am terminat o facultate in 2011, acum sunt incadrata pe un post de referent superior, daca as trece pe studii superioare as vrea sa stiu daca mi s-ar micsora salariu pe care il am ca si referent.
va multumesc.