avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Activitate Bundyda

Activitate Bundyda

Discuție Stare civila
Am pus o intrebare si astept raspuns.
Eu lucrez in Londra de 3 ani. Vreau sa ma casatoresc si am nevoie de dovada din tara ca nu sunt casatorita. Nu am pe nimeni sa imputernicesc si nici nu pot pleca acum. As vrea sa stiu cum o pot obtine. Va multumesc.
Răspuns la discuția Casatorie cu un cetatean tunisian
Nu e casatorie simulata,nu pentru bani. Da,e mai tanar decat mine,dar adevarul e ca ne iubim. L-am vizitat deja de 3 ori. E musulman,trebuia sa tin si eu Ramadanul. As vrea sa stiu cum ne putem casatorii si unde ti nand cont ca el nu are pasaport si nici viza pe tru Europa si eu lucrez in Anglia .
Buna. Ma intereseaza unde m-as putea casatorii cu un cetatean tunisian care e ilegal in Europa(nu are decat buletin de identitate si certificat de nastere). Acum e in Germania unde a primit o legitimatie cu care circula. Daca e posibila casatoria in Tunisia,as vrea sa stiu in cat timp ar primi viza pentru Anglia. Eu am aplicat pentru UK visa si astept. Daca e posibila casatoria in Romania,la fel vreau sa stiu in cat timp va fi legal de la casatorie pentru a fi amandoi impreuna in Anglia. Eu lucrez de un an si jumatate la aceeasi companie. Va multumesc.
Buna. Lucrez in Londra de 3 ani. Prietenul meu e din Tunisia si vrem sa ne casatorim. Acum e ilegal in Europa . E in azil in Germania. As vrea sa stiu unde am putea sa ne casatorim tinand cont ca el nu are pasaport deoarece a trecut granita ilegal . Specific ca sa se inteleaga ca in azil e liber sa circule prin Germania cu legitimatie. Nu e prizonier. Diferenta e ca e clandestin in Europa. Va multumesc.