avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Activitate 1Marius2Ion3

Activitate 1Marius2Ion3

Buna ziua. Sunt cetățean Român si lucrez in Serbia. Am avut un accident rutier cu masina de serviciu care este inmatriculata in Ro. In "ceata" accidentului am ajuns la o înțelegere amiabilă cu cel pe care l-am lovit. Problema este ca politia rutieră din Serbia ă fost sunata si informată de accident dar până sa vina ei am ajuns la înțelegerea amiabilă de care va vorbeam mai sus. După înțelegerea cu cel pe care l-am lovit. Poliția a fost sunata si informată din nou ca nu mai este nevoie sa se deplaseze la fața locului deoarece nu sunt victime rezultate in urma accidentului. Intrebarea mea este, ce e de facut in aceasta situatie in care eu ,desi vinovat am masina avariata dar nu am documentele necesare ce trebuiau întocmite de politia Sârbă, pentru a repara masina in Serbia sau pentru a transporta mașina din Serbia in România pentru a fi reparată în România.
Mentionez ca masina este inmatriculata in Ro. si are toate documentele necesare. Asigurare obligatorie, Casco, document notarial in care firma pentru care lucrez imi da dreptul sa circul cu masina in afara tarii.

Va multumesc.