avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Activitate Alina123456789

Activitate Alina123456789

Buna! Am comandat un iPhone x in valoare de 2000 lei. Când mi-a ajuns acasă , telefonul avea ecranul spart. Cum pot sa îmi recuperez banii?
Dacă studentul nu frecventează cursurile facultății și nu merge la examene mai beneficiază de pensia de întreținere?
Buna! Ii plătesc fetei mele pensie de întreținere dar ea nu merge la cursuri și nu și-a dat examenele la facultate. Sunt nevoit in continuare sa plătesc?
Buna ziua! Am fost amenințată cu moartea de fostul soț. Ce trebuie sa fac in acest caz?
Cum pot radia o mașina? Menționez ca este trecută pe numele meu,dar nu am acces la ea si la actele ei deoarece fostul soț nu îmi permite asta.
Buna ! Stiu ca pentru port arma îți trebuie permis . Pentru spray paralizant ai nevoie de ceva ?
Mulțumesc frumos !
Am fost scoasă împreuna cu mama din casa și amenințate de tata cu moartea . Am sunat la poliție , au venit , dar nu s-a întâmplat nimic , iar noi nu putem merge acasa de frica lui . Cum ar trebui sa procedez și ce ar putea păți el ? El are mai multe plângeri facute de alte persoane , fiind un om violent. Menționez ca l-am înregistrat de multe ori când dădea in mine și când mă înjura
Cum este pedepsita o persoana care detine un atelier mecanic la negru de mai mult de 10 ani ?