Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Tatăl meu ne-a scos afara pe mine și pe mama din ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Tatăl meu ne-a scos afara pe mine și pe mama din casă .

Am fost scoasă împreuna cu mama din casa și amenințate de tata cu moartea . Am sunat la poliție , au venit , dar nu s-a întâmplat nimic , iar noi nu putem merge acasa de frica lui . Cum ar trebui sa procedez și ce ar putea păți el ? El are mai multe plângeri facute de alte persoane , fiind un om violent. Menționez ca l-am înregistrat de multe ori când dădea in mine și când mă înjura
Alina123456789, utilizator
Solicitati emiterea unui ordin de protectie, cu evacuarea din casa a tatalui dvs. Depuneti totodata o plangere penala la politie.
Mulțumesc frumos !
Alina123456789, utilizator
Este un formular tipizat (il gasiti la o simpla cautare pe net) pe care il depuneti la judecatoria de care tineti cu domiciliul.
Solicitați emiterea unui ordin de protecție în temeiul legii 217/2003, formulați totodată o plângere penală către Parchetul competent, solicitând și daune morale.