avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate Petronikc4

Activitate Petronikc4

Buna ziua, dupa ce mergem la executor cam cat ar dura sa se finalizeze si sa primim banutii?


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dacă stati după ei poate să dureze.Dupa ce hotărârea e definitivă,o legalizati,trimiteți.o notificare in care indicatii contul si în cazul.in care nu va achita mergeți la un executor.

Buna seara, stiti cumva dupa cat timp de la finalizarea procesului civil cu asigurarile iti vor da banutii?multumesc
Răspuns la discuția Accident rutier
Buna ziua,sigur am ceva acte....atat ma enerveaza faptul ca sta pe loc dosarul in politie, din cauza martorului de la fata locului, va multumesc

Goia Paula a scris:

Buna ziua! Sper ca ati pastrat documente.

Răspuns la discuția Dosar blocat la politie
Pai am un o firma de avocatura care se ocupa de victimile accidentelor rutiere dar....trebuie sa insist mai mult la dumnealor.....va multumesc

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, daca nu angajati avocat specializat in urgentarea cazurilor penale slabe sanse sa urgentati ceva.
Merg greu de regula aceste dosare si doar cu titlu de urgenta se ajunge la urgentari dar numai in cazul in care se ocupa avocatul.de caz si desluseste itele.

Buna ziua, in cazut accidentului cu decesul soferului...a trecut 1 an de la accident iar dosatul e blocat la poltie pe motiv ca nu gaseste martorul de la fata locului cand sa produs evenimentul pt a da o declaratie sa poata fi trimis dosarul la parchet.....ce e de facut in cazul asta...asteptam ani de zile pana dam de acel martor sau sunt alte solutii?.....va multumesc
Răspuns la discuția Accident rutier cu victima
Va multumesc dar am uitat sa specific ca expertiza sa factut fiind platita de avocatul meu...dar de 3 luni de zile nu se mai stie nimic...dureaza asa mult sa se faca rechizitoriul pt a putea fi trimis in judecata respectivul
Buna seara, am o nelamurire cu privire la perioada pana la inceperea procesului de urmarire penala impotriva vinovatului care a provocat accidentul rutier din care sotul a decedat...a trecut 1 an si nu s-a miscat nimic...cam cat timp ar trebui sa treaca pana incepe procesul? Multumesc frumos
Buna ziua, ma intereseaza ce inseamna 3/12din mostenire avand in vedere ca sunt sotia si 3 copii minori mostenitori unei case si teren 2500 m2, si o masina facuta praf in accidentul de masina, va multumesc
Buna ziua, ma intereseaza sa stiu daca un sofer care a produs un accident rutier din care a rezultat moartea soferului(sotul meu), are dreptul sa iasa din tara, procesul nu a inceput....
Discuție Bona copii
Buna ziua, daca in urama decesului sotului meu am ramas cu 3 copii minori si sunt in concediu de crestere copii , pot beneficia de o bona platita de stat sa ma ajute cu micutii?