avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Activitate Iulian 77

Activitate Iulian 77

Răspuns la discuția Dezbatere mostenire
Bună seara! Intreb mereu si nu primesc raspuns. Domnilor cum este posibil să se fi făcut succesiunea fără să ne anunțe si pe noi ceilalți nepoți. Suntem 5 nepoți dintre care 3 de la un fiu si 2 de la un fiu . Doi dintre ei au obținut certificatul de moștenitor fără sora lor si fără noi adică nu am fost chemați la succesiune dezbătută și nu știm ce este de facut... declarația lor ce ar fi putut să conțină..minciuni...notarul de ce nu și-a făcut datoria? Trebuie să cheme să citeze toți cei cu vocație succesorala.. cum din 5 nepoți se poate face doar la doi si acestia nu și-a inclus cel putin sora si nici pe noi 2 verii lor....
Răspuns la discuția dreptul la mostenire a nepotilor
Dacă nu am fost chemați la succesiunea
dezbătută fără noi doi frati si o verișoară cum sa putut face . Suntem 5 nepoți, 3 de la un frate si 2 de la 1 frate. Doar 2 dintre cei 3 sau trecut moștenitori iar sora lor si noi cei 2 de la celalalt frate am rămas pe dinafară. Nu am fost anunțați, nu ne-a chemat la nimic si nu am știu nimic iar când am deschis discuție de așa ceva am aflat adevărul. Ce trebuie să facem noi cei doi frați si verișoara noastră pentru a beneficia si noi de moștenirea bunicilor deoarece părinții nici iei nu mai sunt.
Este posibil să fi fost un aranjament ? dar cred ca este primaria implicată pentru că așa ceva este caz penal cred. Îndepărtarea de la succesiune cu declarații false posibil. De când să făcut din 2005 noi acum am aflat de la un vecin.. Mai nou am cerut in primaria Vitomiresti județul Olt de un să intamplat cazul ,eliberarea anexei nr 24 si mă tot plimba se poate să dureze 30 de zile...nu cred! Astept raspuns. Multumesc frumos
Răspuns la discuția Anexa 24
Cat timp durează eliberarea anexei nr 24...
Răspuns la discuția Anexa 24
Cat timp durează eliberarea anexei nr 24