avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandra Panta

Activitate Alexandra Panta

Discuție Divort
Buna seara am o problema ași vrea sa divorțat de soțul meu avem o fetita de 2 ani impreuna el are foarte mari probleme cu alcoolul e violent verbal si fizic stam in aceeasi casa eu as vrea sa plec pe perioada divorțul in strainatate la părinți aici in romania nu am unde sa stau procura nu vrea sa imi dea.ce ar trebui sa fac mentionez am poze cum ma invinetit si înregistrare cu el .multumesc mult astept raspuns
Răspuns la discuția Procura
Bun dar se poate face zic exemplu pe 2 saptamani sau 1 luna puteti va rog sa imi explicați mai exact.eu vreau sa plec cu fetita la mama in strainatate si daca mi-aș gasi de munca ași sta mai mult el nu prea e de acord ca eu sa stau atat el vrea doar perioada de sărbători cum ar trebui sa procedez.tin sa va zic ca suntem căsătoriți si locuim in aceeasi casa dar nu prea ne intelegem de vreo un an.el nu prea are încredere sa imi dea procura doar pe o perioada de timp se poate asa ceva? Sau e perioada de 3 ani fara sa se poata puna o perioada de 1 saptamana sau 1 luna? Va multumesc si sper ca ati inteles ce am scris.
Discuție Procura
Buna ziua am si eu o intrebare vreau sa plec cu fetita in strainatate pentru ce perioada se face Procura? Si care ar fi riscul daca ași întârzia data de întoarcere?Multumesc