avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Activitate AlexRDC

Activitate AlexRDC

Cei de la BAAR au spus ca nu ma pot ajuta, deoarece autovehiculele au fost reparate deja.
Buna ziua,
Dupa ce am avut un incident neplacut, avand in fata imobilului cele 2 masini persoanle intr-o zi a trecut un autovehicul cu numere de Bulgaria si a zgariat ambele masini. Am chemat politia deoarece nu ma intelegeam cu conducatorula autovehicului, iar impreuna am mers la politie.
Am mers impreuna la politie, s-a facut un proces verbal iar coducatorul autovehicului fost amendat si a trebuit sa imi dea asigurarea (avea asigurare de Romania) sa imi repar masinile. Am depus dosarul la compania de asigurari, iar dupa depunere m-au trimis in service cu masinile. Masinile au fost reparate iar la o saptamana dupa ce reparatiile au fost efectuate compania de asigurari ma contacteaza si imi spune ca nu a fost aprobat dosarul si ca trebuie sa platesc 3100 lei din mana, in conditiile in care ei m-au trimis la reparatii. Motivul pe care mi l-au dat masina avea asigurare in vederea inmatricularii si nu avea drept de circulatie in Romania. Solutia care mi-au dat-o ei? Sa dau proprietarul autovehicului cu nr. de Bulgaria in judecata si sa imi recuperez de la el banii. Ce sa fac mai departe? Este normal ce se intampla?