avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Activitate IUL2018

Activitate IUL2018

Răspuns la discuția Divort notarial cu minor
Va multumesc mult pentru raspunsuri!
Buna ziua,
Sunt casatorita de 6 ani, am un baietel de 6 ani si in urma neintelegerilor am luat decizia sa divortez.Actualul meu sot este plecat din tara urmand sa se intoarca pentru a merge la notar sa depunem actele de divort. Intre timp eu am inceput o relatie noua, de care sotul meu stie. Urmeaza sa ma mut in curand, insa sotul meu nu stie ca urmeaza sa ma mut cu iubitul meu. Intrebarea mea este ce pot face daca sotul meu se razgandeste, ma poate acuza de parasire de domiciliu, desi eu l-am notificat telefonic? Pot face ceva astfel incat sa am acoperire legala pentru parasirea domiciliului impreuna cu copilul si mutarea inainte sa depunem actele?
Va multumesc !
Buna ziua,
As vrea sa va intreb cum ar trebui sa procedez in contextul in care unul din vecinii mei vorbeste cu toate cunostintele lui ca eu sunt o persoana de moravuri usoare, ca imi maltratez fizic soacra, ca imi neglijez copilul si multe altele. Am primit toate aceste detalii de la o cunostinta care a asistat la aceaste discutii. Va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez.

Multumesc