avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate chess

Activitate chess

Multumesc pt. raspuns! Am sesizat imediat pe cineva de la sv. securitate Auchan, persoana care a si luat legatura cu dna. care se ocupa de administratia spatiului. Fiind vineri seara, dupa ora 21,00 nu mai era nimen competent acolo. A ramas sa revin astazi (luni) la fata locului, insa luxatia si intinderea suferita nu mi-au permis deplasarea. De fapt am alunecat pe ceva murdarie probabil cazuta de prin cosuri ... dar se vedea clar ca nu s-a mai facut curat de ceva timp pe jos. Nu am pretentia la daune morale dar mi-as dori sa-mi plateasca inlocuirea ecranului telefonului si veioza sparta ca urmare a cazaturii, Ca si cheltuieli medicale ar fi doar o glezniera si calmantele necesare - deci nu cine stie ce sume ...
Buna ziua! Am avut un pic de ghinion - am alunecat pe ceva in holul magazinului Auchan si am cazut destul de rau. Acum am o intindere groaznica, mi-am luxat glezna si am dureri de spate plus ca mi-am spart veioza cumparat a la JYSK si telefonul Samsung S8. In acest context as vrea sa stiu daca administratorul spatiului poate fi tras la raspundere pt. neglijenta celor care se ocupa de curatenie - fiind de vorba de vineri seara dupa ora 21,00. Mentionez ca am mers normal, nu m-am grabit, nu am carat greutati si nici macar nu eram pe tocuri ... Multumesc!
Buna ziua! Am avut astazi un incident mai neplacut. Am dat coltul unei cladiri si fiind preocupata sa nu-mi rup picioarele pe pavajul deteriorat, ma uitam in jos ... si dupa 2-3 pasi am dat cu capul in aparatul de aer conditionat montat pe peretele exterior al caldirii. Necazul e ca am dat destul de tare. Am doua taieturi de cca. 5cm si ma si doare destul de tare. Furioasa de cele intamplate, am intrat in caldire si m-am adresat presedintelui asociatiei ce-si are sediul aici. Cum a vazut servetelul plin de sange, a stiut despre ce e vorba (de unde am tras concluzia ca sunt prima careia i s-a intamplat) dar mai mult de atat nu l-a impresionat. A tras doar din umeri. Este vorba de o asociatie destinata ajutorului pensionarilor. Dar ma intreb cum ii ajuta, ca daca patea tatal meu ce am patit eu, cred ca ramanea acolo lat. Iar pe stimabilii domni pare sa nu-i deranjeze. Mai ales ca le-am mai sesizat odata problema acum cca. 1 an, cand doar era sa ma accidentez. Ghinion ca trec rar pe acolo si nu am tinut minte sa ma feresc. Intrebarea mea este daca pot da in judecata repectiva institutie pentru periclitarea sanatatii? Cunoasteti cumva situatii similare? Precedente? Multumesc.
Multumesc mult!
In urma nerespectarii semnului de accesul interzis cu exceptia riveranilor, mi s-a intocmit un proces verbal de contraventie de catre un agent al politie locale, directia circulatie, care insa a omis sa semneze respectivul act. Deci nici la 'agent contstatator' si nici la 'martor' nu exista semnatura pe document. In aceste conditii, actul este sau nu lovit de nulitate? Si ce-mi recomandati: sa achit sau nu amenda? Multumesc.