avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate Dan091986

Activitate Dan091986

Imi puteti spune va rog mai pe larg ce presupune? Precizez ca nu ma pricep in probleme juridice
In apelul la o hotarare judecatoreasca se poate solicita rejudecarea fondului??? Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Acord recunoastere a vinovatiei
Dar la revizuirea hotararii este posibil ?
Răspuns la discuția Acord recunoastere a vinovatiei
Am avut Av dar atunci a spus ca este bine asa. Acum se contrazice singur
Aveti idee daca se poate anula un acord de recunoastere a vinovatiei la un an si 3 luni de cand a ramas definitiva hotararea? S au ce solutii ar mai fi de de a modifica hotararea???
Discuție Politie rurala
Am o problema referitoare la politia rurala. Am fost oprit de politia rurala pe o strada dintr un oras ei au spus ca au efectuat semnale de oprire dar eu nu i am vazut decat ca stateau langa masina. Am oprit in fata locuintei si cand am coborat din masina au oprit si ei langa mine. Eram sub infuenta alcoolului si am fost dus la sediul pol. rutiere unde am fost testat si la spital pt recoltat probe. Toate documentele au fost intocmite de agentii de la rurala si la probe tot doar cu ei am fost. Este posibil ca ei sa i si fi depasit atributiunile facad controale pe teritoriul orasului sau ceva peste limitele functiei care o incadreaza?? PS: nu fug neaparat de asumarea responsabilitatii faptelor mele . Multumesc anticipat.