avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate valter-tm

Activitate valter-tm

multumesc pentru sfaturi. Divortul l-a initiat ea. Da, mi-am refacut viata si cred ca o deranjeaza acest aspect, motiv pentru care incearca sa ii indeparteze de mine
multumesc pentru raspuns si informatie. Da, acum este tarziu, dlui avocat care ,,m-a calauzit'' pe parcursul divortului , ii cerusem de vreo 6 ori sa ceara ordonanata prezidentiala, care, daca o aveam, copiii nu se indepartau atat de mult de mine, iar ea nu ii mai putea manipula .
multumesc pentru informatie. Ma gandesc ca atat timp cat copiii nu mai vor sa vina cu mine, nici executorul nu-i va putea lua. Copiii sunt deja pregatiti in aceasta situatie, deoarece mi-au spus replici pe care doar mama lor le fosesea in conversatiile cu mine
metodele de constangere o ,,irita" si mai tare pe fosta sotie. Un fiinta care nu traieste cu picioarele pe pamant, vede in acei copii decat arma ideala ca sa se razbune pe mine
buna seara,

in urma divortului s-a stabilit programul de vizita al celor 2 baieti in varsta de 5 si 8 ani, Mama a refuzat pana la finalizarea divortului sa ma lase sa-i vad, apoi dupa definitiva si irevocabila nu imi permite sa ii iau sau sa vorbesc cu ei. Ii sperie, ca ii duc si nu isi mai vad mama, sau ca ii despart, ca ii duc la tara si raman acolo (stiu de la copiii vecinilor) si la ultimile 2 vizite nu vor sa mai vina cu mine. Cand ajung acasa (proprietate bun comun) ii i-a si pleaca cu ei, sau cand e programul si weekendul care imi apartine, nu ii gasesc acasa/nu imi raspunde la telefon. Toate programarile la medic, aniversari se intampla doar in programul meu de vizita, Am sesisat si protectia copilului din cadrul primariei orasului, care mi-a spus ca trebuie sa ma adresez instantei, insa ce poate face instanta daca acum copiii spun ca nu vor sa ma mai insoteasca. Toata perioda divortului 14 luni in care nu mi-a permis sa stau cu ei, i-a indepartat de mine si acum ii vad speriati, retrasi si nu inteleg de ce !