avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Activitate Alina.Nicoleta

Activitate Alina.Nicoleta

Discuție Am o problema
Sunt angajata de pe data de 11.06.2019 iar pe data de 08.09.2019 am aflat ca sunt gravida daca lucrez pana la nastere pot sa intru in concediu decrestere copil?precizez ca inainte de a lucra am avut un ajutor social!astept raspuns
Asta incerc sa fac dar pana o sa am hotararea tatal copilului ma santajeaza spune ca el are dreptul sa stie de copil asa ca eu sunt obligata sa ii raspund si la 12 noaptea!Poate sa imi ia copilul pana cand avem sentinta?Sunt terorizata psihic nu mai stiu ce sa fac ma jicneste si ma ameninta....la fel si sora lui imi spune ca o sa trimita pe cineva sa imi ia copilul iar pe mine o sa .........

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Încercați să obțineți hotărâre judecătorească.
Asa ati elimina posibilitatea de a lua tatăl copilul.

Sunt mama singura am plecat de la tatal copilului din diferite scandaluri eu nu vroiam sa traiasca fiul meu intro asemenea cearta continu!tatal copilului este din Craiova eu locuiesc in Tulcea acum miam luat copilul si am plecat tatal lui in 5 luni nu a contribuit cu nimic la cresterea copilului dar sustine ca isi iubeste copilul!Copilul meu are 6 luni iar dupa 2 saptamani dupa ce am plecat de lael mia spusca nici el nu vrea copilul nici mie nu mil lasa dar il da la stat....apoi in timp a inceput cu amenintari,jicniri...etc.Eu iam aratat mereu copilul nu am fost niciodata contra ma suna chiar de 5 ori pe zi pe camera ca sa isi vada copilul dar nu este asta prioritatea lui ....ma suna doar sa ma jicneasca....nu a venit niciodata de prezenta sa isi vada copilul doar prin intermediul telefonului sia vazut copilul acum ma ameninta ca o sa imi ia copilul....eu nu lucrez nicaieri nu am o casa pe numele meu dar stau in casa mamei mele ...mama mea ma sustine cu bani ea locuieste in Italia lam dat in judecata pentru stabilirea domiciliului minorului si pensie alimentara!va rog sa ma ajutati cu un sfat poate sa imi ia copilul?cum si de ce ar putea sa imi ia copilul?va rog din suflet ajutatima