avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate Hamarsold300

Activitate Hamarsold300

Pe timpuri, daca nu stiti, proba cu martori avea mare valoare, si niste stramosi de-ai mei de la 1844 au declarat intr-un act ca Dimitrie Salceanu este copilul lui Nicolae Salceanu. ( care fusese numit postelnicel de catre Ipsilanti ) . Instanta a tinut cont de declaratiile acelor oameni.
Nu constituie nicio frauda, atata timp cat am act ( dovada scrisa, declaratie) data de Aristia Aman, ca Dora Mitescu este de fapt fiica lui Aman Theodor, nu constituie nicio frauda ! Toti primarii si juristii de la primarii au fost de acord cu mine, au fost analizate actele de oameni competenti . Da e ceva ciudat , in certificatul de nastere Dora Mitescu apare ca fiica a lui Mitescu si in declaratia data de Aristia Aman , apare ca fiica a lui Theodor Aman, deci Dora Mitescu are doi tati si din punct de vedere juridic, intrucat declaratia data de Aristia Aman a fost data
la Tribunalul Mehedinti. E o ciudatenie, dar asta e adevarul ! Aristia Aman se vede ca a vrut ca averea cumnatului ei sa ramana Dorei Mitescu, caci Theodor Aman era de fapt tatal Dorei Mitescu . Se vede ca ANA AMAN s-a opus, a dat averea statului. Au fost niste certuri in familie, ca stiu ca Ana Aman nici nu vorbea cu Aristia Aman.
Ce pretentii? Pai si oasele lui Nicolae al II-lea taraul Rusiei au fost scoase, ale nevestei sale, le copiilor ucisi de comunisti ! Stiu ca vi se pare ciudat . Dar se poate dovedi din punct de vedere stiintific ! Si ADN-ul din mumiile egiptene a fost scos ! Americanii sunt sigur ca ar fi de acord cu pretentiile mele !
Daca o vopsiti va fi alba ! He he he he ! Tot eu sa va zic solutia ?
In fata primarilor da, dar eu as vrea sa dovedesc si din punct de vedere stiintific. Acum pe Dora Mitescu sa zicem ca o pot scoate din sicriu, mai greu va fi cu Aman., din cauza ca in certificatul de nastere Dora Mitescu e trecuta ca fiica a lui Mitescu, dar vad eu ce fac . Ma descurc eu cumva .... He he he he he !
Nu ma contrazic deloc in pretentii, unde m-am contrazis.? In 1891 Dora Mitescu , fiica lui Theodor AMAN avea 2 ani. Theodor Aman la 57 de ani in 1888 s-a culcat cu Jeaneta Mitescu o fata bogata de 20 de ani , maritata cu Mitescu . Se vede ca Ana Aman care avea cam 48 de ani, nu putea sa faca sex cu el, asa ca si-a ales si el o fata tanara, sa-l mai inveseleasca. Ea s-a dus in lacrimi si i-a spus pana la urma lui Mitescu ce a patit, dar Mitescu se vede ca a hotarat sa o ierte pe nevasta lui, mai ales ca era foarte bogata,. si asta a fost. Mitescu a hotarat sa creasca el acea fetita si sa o treaca in acte ca fata a lui . Theodor Aman a decedat in 1891, iar Dora in 1891 avea 2 ani. Si da , Theodor Aman desi era bolnav de rinichi cum se zice, la 57 de ani putea sa lase o femeie insarcinata. Pe timpuri barbatii erau barbati, nu ca acum ! Asa ca daca Aman era mort in 1891, si Dora Mitescu in 1891 avea 2 ani, iar mama ei Jeaneta Mitescu 23 de ani ce sa mai faca. ? Cum era atunci sa dovedeasca ca AMAN este tatal fiicei ei ? Si Ioan Mitescu era un gentleman adevarat, doar nu era sa-l ia la bataie pe Theodor Aman ca i-a lasat nevasta gravida ! Pana si Iosif a iertat-o pe fecioara Maria ! Ca si el a banuit ca Maria l-a facut pe Iisus cu alt barbat, nu cu DUMNEZEU din ceruri ! Vedeti ce barbati erau pe vremuri, iertatori, pai acum daca o femeie se culca cu alt barbat, sotul ei se duce sa-i ucida pe amandoi. E he he ! Pe vremuri era altfel ! Pai Caragiale, nu scrie ca barbatii aveau amante si femeile aveau amanti ? E he he ! Unde sunt barbatii de altadata ?
Hai , Domnule Georgescu, daca eu ma culc cu o femeie si apoi nu vreau sa-i recunosc copilul, copilul ala de fapt tot al meu este . Si are dreptul sa ma mosteneasca chiar daca eu ca tata nu-l recunosc. Daca acel copil sau mama copilului dovedeste ca eu sunt tatal copilului, copilul are dreptul legal sa ma mosteneasca, nu? Asa este si cazul domnului Aman care nu a vrut el sa o recunoaca pe Dora Mitescu, i-a fost rusine sa recunoasca ca s-a culcat cu o fata tanara ( Jeaneta Mitescu) pe care a lasat-o insaracinata. Poate ca s-a culcat si cu alte femei. Si apoi Aristia Aman de ce a lasat atatea bunuri materiale Dorei si o suma mare de bani 30000 de lei. ? Si cateva mosii? Lasa mosiile ei unui fete care nu era ruda cu ea? Hai sa fim seriosi .... Ba pentru ca fetita era minora , l-a pus pe Mitescu , tutore. Mitescu care era tatal juridic, nu cel biologic, ca tatal biologic era Th. Aman.
Nu am comis nicio frauda, actele sunt la Arhivele Nationale Mehedinti si Bucuresti . He he he ! Ca sa nu mai spun ca si unii tarani mai batrani din satul acela unde am revendicat proprietatile stiau cine au fost pe vremuri proprietarii mosiei !
MITESCU ION a crescut pe Dora , fiica lui Th. Aman. Culmea este ca si Dora a fost pictorita, nu a vrut sa faca dreptul ca MITESCU, deci asta mai este o dovada in plus ca este fiica lui Theodor Aman, a mostenit talentul tatalui ei real. ( adica Th. Aman)
Si ce daca Theodor Aman nu a fost juridic tatal lui Dora Mitescu, daca in realitate Dora Mitescu este fiica lui Theodor Aman. ? Daca Theodor Aman nu a vrut sa o recunoasca pe Dora Mitescu ca fiica a lui, asta nu inseamna ca Dora Mitescu nu e fiica lui. Adica daca eu ma culc cu o fata si fac o fetita cu ea, si apoi nu vreau sa o recunosc pe acea fata, asta nu inseamna ca acea fata nu este a mea, din punct de vedere biologic, nu?