avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 292 soluții astăzi
Forum Activitate Floricica5

Activitate Floricica5

se poate sa discutam la telefon?(poate gresesc eu in exprimare)
si daca da care este onorariul? multumesc
Buna dimineata
daca apelem la serviciile dumneavostra inseamna ca vrem sa ne ajutati
Multumesc
MULTUMESC
pai este o problema pentru ca exista un program de lucru care este total dat peste cap daca fiecare salariat o sa vina cu astfel de cereri.....o luna are 20 zile lucratoare /160 ore/luna ,salariatul meu din 16 zile lucreaza 4 zile (40 ore) are 4 zile de co si ar mai fii inca 4 zile ...conform pontajului nu realizeaza nici norma de lucru iar eu nu il pot plati doar pentru 120 ore
dupa 4 zile lucrate are 4 zile libere urmeaza 4 zile de co si apoi ale 4 zile libere adica din 16 zile salariatul vrea sa lucreze patru. Am nevoie de un raspuns concret pentru ca nu ma inteleg cu salariatul.Multumesc
buna ziua
ma ocup de partea de resurse umane pentru o societate mai mare
si am ceva nelamuriri in legatura cu zile de concediu de odihna .
Toti salariati au contract de munca de 40 ore pe saptamana /program inegal de luni-duminica si lucreaza astfel: 4 zile /10 ore si patru zile libere si zile co 20 zile /an.
Intrebarea mea este :
Se pot cumula zilele libere cu zilele de concediu de odihna?( avem un coleg care dupa 4 zile lucrate sta patru zile libere apoi face cerere de 4 zile concediu de odihna si dupa cele patru zile de concediu de odihna conform programului de lucru spune ca mai are patru zile libere este corect? cum pot rezolva problema?
Discuție Cod caen
Cu ce cod caen pot înlocui codul caen 7830...... Sunt i sector
resurse umane și cadru psi