avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Activitate Teddy71

Activitate Teddy71

Dna avocat Gerber , va multumesc frumos pentru raspuns. Pot afla daca a frecventat cele 3- 4 facultati numai prin actionare in judecata ( datorita GDRP - ului), sau exista si alte cai , va rog ?
Buna ziua ,
Intrucat fiica mea majora timp de 4 ani nu a promovat nici un an de facultate , pot solicita instantei recuperarea sumelor de bani platite cu titlul de pensie alimentara ?
Cum pot rectifica un titlu de proprietate , care are locatia proprietatii gresita ?
Răspuns la discuția Trimiterea solutiei
Multumesc !
Răspuns la discuția Trimiterea solutiei
Va rog sa imi mai permiteti o intrebare , exista vreo limita de timp in care trebuie trimisa hotararea la domiciliu ? au trecut 2 luni deja si nu am primit-o .
Răspuns la discuția Trimiterea solutiei
Multumesc din suflet , va rog sa imi permiteti sa va urez un an nou cu multa sanatate si impliniri .
Buna ziua ,

Instanta are obligatia de a trimite solutia partilor ?
Iata ce scrie pe site : "Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 08.11.2021.
Document: Hotarâre ...../2021 08.11.2021"
Asta inseamna ca noi ar fi trebui sa luam solutia de la instanta ?
Cum pot calcula despagubirile pentru sumele blocate - taxe de timbru - , avand in vedere ca paratul tergiverseaza procesul ? e vorba de o suma ce depaseste 5000 Euro , blocati de mai bine de 3 ani in cadrul procesului .
Multumesc pentru raspunsuri
Buna ziua ,

1 . Ma poate forta un angajator sa imi iau concediu de odihna in ce perioada decide el ?
2. La cate zile de concedu pe an am dreptul , dupa 22 de ani de munca din care 9 la actualul angajator ?