avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 382 soluții astăzi
Forum Activitate Cosmina1992

Activitate Cosmina1992

Buna ziua, încep prin a va spune ca am depus dosarul de indemnizatie si alocație in data de 09 Noiembrie 2018 in Pitesti Arges, astăzi 13 Februarie 2019 am contactat agenția de plăți Arges sa intreb ce s.a intamplat de nu am primit nici un ban până în ziua de astazi si nici nu am fost anunțată ca dosarul ar avea vre o problema. Mentionez ca in momentul in care am depus dosarul am rugat o pe funcționară sa il verifice dacă este totul bine. Doamna de la Agenția de plăți mi.a spus că dosarul nu a fost lucrat deoarece eu apar cu CNP ul in baza de date din Hunedoara( Locul meu de nastere). Desi eu am domiciliul în Pitesti din data de 24 Mai 2018. Am atasat copie buletin la dosar. Doamna de la Agenția de plăți ma pune pe mine sa trimit emil uri la AJPIS Hunedoara si sa cer transferul la Arges. Este normal asa ceva? Sa nu fiu informată de nimic in 3 luni si sa nu primesc nici un ban nici macar alocația copilului? Mai mult, sa ma ocup eu de transferul de informații între instituții. Mtumesc frumos