avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate Claudia Ene

Activitate Claudia Ene

Răspuns la discuția Credit nevoi personale neachitat
Creditul a fost facut la B.P,care din ianuarie 2019 nu mai exista.Estimativ la ce suma ar putea ajunge si din experienta dvs ce suma sa le ofer.In decembrie 2010 mai aveam de plata 19000 chf.

Claudia Ene a scris:

Daca merg la banca cu un avocat si aflu unde si cat este creditul in momentul de fata mai pot face o negociere de plata pt a plati creditul integral?Presupun ca cu dobanzi si penalitati este imens.La sf anului 2010 ramasese 19000 de franci.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ar fi bine sa aveti avocat unde sa se faca comunicarea Dacă nu mai locuiti acolo este posibil sa mai fi facut ceva si sa nu stiti.

Dacă s-a prescris scăpați de datorie daca contestati în termen legal.

Avocat Claudiu Lascoschi
Baroul București



Răspuns la discuția Credit nevoi personale neachitat
Daca merg la banca cu un avocat si aflu unde si cat este creditul in momentul de fata mai pot face o negociere de plata pt a plati creditul integral?Presupun ca cu dobanzi si penalitati este imens.La sf anului 2010 ramasese 19000 de franci.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ar fi bine sa aveti avocat unde sa se faca comunicarea Dacă nu mai locuiti acolo este posibil sa mai fi facut ceva si sa nu stiti.

Dacă s-a prescris scăpați de datorie daca contestati în termen legal.

Avocat Claudiu Lascoschi
Baroul București

Daca merg la banca sa intreb unde este creditul si la ce suma s-a ajuns se intrerupe prescrierea?Precizez ca am facut un imprumut in 2007 si am achitat pana in 2010 .De atunci nu mai stiu ce s-a intamplat cu creditul.Nu mai stau la adresa unde am facut creditul,iar cei de la adresa nu locuiesc acolo si nu imi pot spune daca am primit ceva.Ce ma indrumati sa fac?
Răspuns la discuția Credit nevoi personale neachitat.
Dar cei care stau acum la adresa din contract ,nici ei nu locuiesc efectiv la adresa si nu pot sa imi spuna daca a venit ceva.Eventual pot afla unde a ajuns cteditul?Unde?Cum?poate pot ajunge cu ei la o negociere a creditului.Din ce stiu creditul afost externalizat la EFG/ERB din Olanda in 2008.
Sotul meu a luat un credit de nevoi personale in 2007 invaloare de 20 000.chf.Am platit pana in 2010.Din cauza cresterii cursului valutar nu am mai putut platii .M-am mutat de la adresa si nu stiu nici unde a ajuns creditul ,nici cat este.Intrebarea mea este cum pot afla unde a ajuns creditul si cat este si daca pot face o intelegere de plata pentru achitarea creditului la o suma mai mica decat ar fi ajuns in prezent?In 2017 sotul a intrat in posesea unei mosteniri de 1/3din casa parintrasca.