avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Activitate Leonte123

Activitate Leonte123

Buna seara.ma poate ajuta cineva cu un răspuns va rog?
Un executor judecătoresc are voie sa sune părinții celui executat sa ceara informatii(număr telefon, adresa)?
Multumesc
Buna seara
Am o întrebare ...poate ma poate ajuta cineva cu un sfat sau părere
In 2018 mi a fost suspendat permisul de conducere pe 3 luni pentru viteza.
Înainte cu 6 zile sa expire cele 3 luni am condus si m a oprit poliția făcându-mi un dosar penal.
După vreo 2 săptămâni m am prezentat la Udriste pentru a mi ridica permisul luat in 2018 pentru viteza
Spre stupoarea mea mi l au dat de la ghișeu .
După 2 luni de condus am fost oprit in trafic si le am prezenat permisul si după verificări mi au spus ca nu am dreptul se a conduce ,făcându-mi un alt dosar penal
Acum as vrea sa va întreb următoarele:Pot face scoala si obține permis in alt stat de exemplu Elvetia ?
Mentionez ca nu mai locuiesc in romania si nu am de gând sa mai revin prea curând
Am cazierul curat momentan ,cele 2 dosare sunt si acum la procuror cred
Multumesc
Răspuns la discuția Titlu executoriu
Va mulțumesc pentru răspuns
Mai găsim pe cineva cu o părere?
Mulțumesc
Răspuns la discuția Titlu executoriu
Puteți sa ma ajutați cu un sfat?
Răspuns la discuția Titlu executoriu
Contractul este încheiat la notar..
Persoana de la care am împrumutat și are ipoteca asupra imobilului a vândut creanța sau ipoteca nu știu dacă ma exprim corect,către alta persoana
Buna Ziua
Am împrumutat de o cunoștința o suma de bani ai am încheiat in contract se împrumut cu ipoteca imobiliară garantat cu un imobil ce valorează mult mai mult decât imprumutul
Din păcate nu am reușit sa îl restitui la timp termenul expirând de câteva luni
El a cedat ipoteca altei persoane care i a plătit suma și acum începe executare silită a imobilului ai evacuarea noastră din casa
Ce pot face pentru a mai câștiga timp pana fac rost de suma respectiva?
Va mulțumesc