avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Activitate Marginean1970

Activitate Marginean1970

Discuție Buna ziua .
Am achizitionat un teren si am iesire la o strada publica asfaltata cu rigola mare pentru ape pluviale si nu am acces la propietate din str publica ptr ca la momentul cand sau efectuat lucrarile la aceasta propietate nu sa efectuat calea de acces adica podul peste rigola ! Acum eu am facut o cerere ptr a se construi un pd de catre primarie ptr ca era de datoria lor sal excecute si mi sa spus ca dacs mergeam cu trei luni in urma se rezolva acum raspunsul este ca ramane in grija mea sa ma ocup de pod sa caut firma care a executat lucrarile stradale si de la politie sa obtin acordul lor pe urma proect si pe urma autorizatie ptr construire ca costa timp si bani . Terenul l am cumparatpe 28.10.2019 .
Cum pot sa ajunge sa vad proectul ptr lucrarile de abilitare a strazi gheorghe doja din Aiud in care de la propietari de case invecinate am inteles ca era trecut pe proect cale de acces pe terenul meu acum ?
Răspuns la discuția Dimensiune legala parcare
Buna ziua .
Care este distanta legala in m l pentru intrarea si iesirea dintrun garaj aflat la 90 de grade ?