avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea988172618

Activitate Andreea988172618

Discuție Cotopirea
Bună ziua, am o întrebare soțul meu avut o pedeapsă din 2015 de 2 ani cu suspendare și 4 ani termenul de încercare în 2017 a făcut o noua fapta conducerea fara permis, fuga de la locul accidentului, ștergere de probe si vătămare corporala, ii sa dat o pedeapsă de 3 ani si 10( pt conducerea fara permis + suspendarea din 2015 ) el e arestat deja un an de zile, astazi ii sa terminat procesul si de vătămare corporala si scrie ca toate aceste pedeapse inclusiv suspendarea sau contopit si a ieșit o pedeapsă toatal de 3 ani si 6 luni... Avea 2 ani suspendarea, 2 ani modificarea probelor, fuga de la locul accidentului si încă 1 an conducerea fara permis... Ii sa dat 2 ani si un spor de 1 an si 6 luni...

Pana la urma ce pedeapsă face? Prima de 3 ani si 10 luni, sau cea de 3 ani si 6 luni ? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
Răspuns la discuția Arest la domiciliu
Mulțumesc pentru răspuns, avem împreună un copil noi fiind căsătoriți as dori sa plec cu copilu din tara as putea lua procura de la el? Si daca da ce ar trebui să fac?!
Soțul meu are o pedeapsă de executat de 3 ani și 10 luni, a făcut pana acum 1 an, ar putea face restul de pedeapsa la domiciliu?