avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate Constantin3

Activitate Constantin3

Buna ziua , va rog frumos care este incadrarea juridica a faptelor pe care administratorul de bloc le-a savarsit si relatat pe inregistrarile de mai jos ?
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
Neasumarea unui risc de vatamare nu este o culpa nu este o alegere ci este o necesitate vitala.

In momentul critic de supunere la zgomot dimineata ziua seara cu inhibarea producerii de melatonina fapt care impiedica partial somnul noaptea ori chiar ture de noapte la propriu corpul este mult prea vatamat si slabit fiziologic ca eu sa ma plimb pe la medici in starea de maxima vulnerabilitate congnitiva si fiziologica.

Creierul doare membrele isi pierd dupa cateva ore puterea normala am ameteala ma simt extrem de vulnerabil m-ar putea darama si un pas neatent sau pe margine de bordura atentia este slabita este foarte greu iar ei cu zgomotul apasa pe starea aceasta de vulnerabilitate crezand ca va exista un moment in care voi muri si ei vor scapa fara ca eu sa dovedesc ce mi-au facut 14 ani.

In momentul critic trebuie sa consum mancare carne lapte si suc de portocale natural si sa astept sa treaca momentul critic.
Daca ajung la medic acesta nu are ce sa constate dupa ce imi revin.

Nu se poate constata starea de vatamare in momentul critic fiindca imi este frica de vreo decizie a medicilor la moment in graba pe care sa nu am puterea sa o opresc si care sa imi curme viata si ma protejez hranindu-ma ca sa ies din momentul critic.

Am incercat sa imi inregistrez bataile inimii in timpul noptilor cu zgomot sau de dupa zgomotul din timpul zilei insa nu am un telefon asa de performant. Telefonul meu de pe care vorbesc a costat 50 de lei este s1 second hand ca sa va faceti o idee a puterii mele financiare.

Eu la medic nu voi aplea in starea critica fiindca sunt periculosi prin lipsa de experienta cu astfel de cazuri si ma pot ucide din prostie sau ambitie contra informatiilor pe care le ofer cu privinta la cauze efecte si ce functioneaza ca remediu , prin care stiu sigur cum sa trec de starea critica va dati seama ca a trebuit sa gasesc o cale sa supravietuiesc in toti acesti ani si aceasta este mancarea suplimentara .

Am intrebat un biolog si mi-a zis ca a injectat un anestezic in pleoapa de jos a unor pestisori de acvariu ca sa nu poata inchide ochii si le-a pus o lampa luminoasa si i-a tinut asa 48 de ore apoi a extras sange din corpul pestisorilor de acvariu si acestia nu mai stocheaza energia din mancare li se defecteaza bateria biologica din celule numita Acid Adenozin Difosfat isi pierd din capacitatea de a mai adauga o grupare fosfat ca sa devina Acid Adenozin Trifosfat adica bateria biologica incarcata.

Hrana insa nu poate fi un antidot la lipsirea de somn si supunerea la zgomot a organismului ci doar un bandaj de moment pentru supravietuire dar corpul imbatraneste brusc este o scurtare a vietii pur si simplu

Ceea ce ramane fizic in urma acestor momente critice de vatamare pe carora le supravietuiesc tot mai greu este imbatranirea accelerata a organismului cu indicator cel mai simplu si ieftin de constatat albirea parului in rafale bruste periodice.






Domnule Popa Gheorge , in afara de lipsa acordului tatalui meu la infiintarea magazinului 25 de ani in urma
si masuratoarea sonometrica din 2018 care atesta 10 ani de expunere la zgomot care depaseste 35 decibeli mai este nevoie de vreun document ?
Este vatamarea sanatatii fapta penala din codul penal.
Fara raspunedrea penala a angajatilor a sefilor si a sefilor lor pana la cel mai de sus si a autoritatilor complicitare nu se va ajunge la despagubirea integrala a tuturor prejudiciilor fiindca va plana o lipsa de teama fata de urmarile penale a faptuitorilor si complicilor lor care vor continua in fapta de tortura cu zgomot cu sprijinul autoritatilor si vor minti cu relaxare in instanta .

Tortura cu zgomot timp de 14 ani este fapta penala
Complicitatea autoritatilor care constata anuntand la usa faptuitorii de 14 ani si constatand comportamentul alterat adica adaptat al faptuitorilor ca sa iasa nevinovati este fapta penala a autoritatilor in complicitate cu faptuitorii.
Eu nu pot sa duc in instanta nici pe civil nici pe penal nu ma pot nici spala ingriji momentan fiindca se razbuna cu zgomot fiindca scriu aici si le chem politia . Au adus readus turele de noapte de catevaluni luni pe care le redusera doi ani ca sa ma constranga sa nu mai fac demersuri
Care este corespondentul in justitia europeana pentru termenul de punitive damages si cel de compensatory damages ?
expertiza tehnica judiciara adica masuratoarea sonometrica s-a realizat deja cu acreditarea data de politistul de proximitate
Faptele s-au petrecut deja si s-au confirmat deja.
Cum aduc in fata Instantei de Judecata a faptelor penale rechizitoriul fara organele de cercetare ?




Cazul este tortura si vatamare a vietii mele cu zgomot timp de 13 ani si jumatate pentru satisfacerea intereselor de profit comercial ale persoanei juridice faptuitoare
si pentru aducerea mea in incapacitatea fizica si cognitiva de a ma ingriji si apara fizic si juridic de vatamari ulterioare
cu complicitatea autoritatilor care refuza in fapt si comportamentul de constatare si verbal sa cerceteze obiectiv faptele dar in scris imi
raspund ironic ca au toata disponibilitatea
Recent am chemat o autoritate publica si am coborat sa vad ce se intampla
ii anunta la usa inainte de constatare si refuza sa pandeasca.

Cum pot sa chem in judecata o persoana pentru o fapta penala daca autoritatile refuza sa cerceteze fapta ?