avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Activitate Pap Csilla

Activitate Pap Csilla

M am inteles cu un zidar al carui numar de telefon am gasit intr un anunt ca mi renoveaza garsoniera cu 11300 ron. Am facut un contract de mana pe care el a pus o stampila a firmei. In decurs de 10 zile mi a cerut 5800 lei dupa care mi a spus ca are un deces in familie. Si a luat sculele si mi a zis ca se intoarce la lucru dupa 5 zile. La 5 zile l am sunat si mi a zis ca imi aduce cheia de la garsoniera ca nu mai vine la lucru. M am dus la politie si am depus plangere intrucat mesterul nu mi a lucrat in casa nici macar pentru 2000 Ron fapt confirmat de zidarul care a cenit dupa el si a cazut xa garsoniera e golita dar nu s facuti nici pereti nici gresie faianta. Lucrarile pe care le a executat sunt urmatoarele: a scos gresie faianta din baie, a scos parchet, a turnat sapa intr o camera si a dat cu un rand de glet peste lavabila cea ce este incorect si oricum trebuie dat jos si refacut ( asta mi a spus zidarul care a venit dupa el ). Mentionez ca am 2 martori cum ca i am dat 5800 lei. Politia mi a spus ca ei nu sunt in masura sa evalueze ce mi a lucrat si din aceasta cauza m am gandit sa i cer la zidarul pe care l am angajat ulterior sa scrie o declaratie cu ce a gasit in garsoniera. Mentionez ca cel care m a inselat neaga ca i am dat bani. Va rog sa mi spuneti ce pot sa fac. Multumesc.