avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Activitate Cristi1956

Activitate Cristi1956

Multumesc. Dar cum pot eu convinge notarul din Galati ca trebuie sa-mi dea acest certificat de calitate de mostenitor? Incerc si la alti notari dar mi se pare absurd sa merg din notar in notar pentru a mi se elibera un document legal.
Pentru a putea dezbate succesiunea dupa sotul meu decedat in urma cu 11 luni imi este necesara suplimentarea unor succesiuni ale acestuia dezbatute in Municipiul Drobeta Turnu Severin in anii 1980 si 1987 (dupa mama si tatal sau), succesiuni legate de doua locuri de veci din Drobeta Turnu Severin. Eu si sotul meu am avut domiciliul in Galati (sotul meu a decedat in Galati). La solicitarea de deschidere a succesiunii in Galati mi s-a solicitat suplimentarea celor doua succesiuni. M-am deplasat la Drobeta Turnu Severin. Notarul de acolo imi solicita certificat de calitate de mostenitor dupa sot de la notarul din Galati. Notarul din Galati imi spune ca nu exista asa ceva. Eu cui ar trebui sa ma adresez si sa nu ma mai plimb intre Galati si Drobeta Turnu Severin? Multumesc