avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Activitate axela87

Activitate axela87

Buna ziua, în urma divorțul s-a dispus plata pensie alimentare 33% din venitul minim pe economie, precizez ca în timpul și după definitivarea divorțul tatăl a fost privat de libertate, în momentul de față este eliberat condiționat din august 2019, el nu și-a achitat obligațiile față de copii timp de 3 ani,mai precizez faptul ca după eliberarea conditionata a părăsit tara angajându-se într-o tara din UE, cum îl pot executa pentru plata pensie? Mulțumesc!
Discuție Custodia totala
Buna ziua, as dori sa stiu cum pot obține custodia totala? Precizez ca sunt divorțat Si unic intretinator, în urma divorțului s-a stabilit domiciliul copiilor la mine (mama), custodie comună, dar fără program de vizita, acesta fiind la latitudinea mea, plata pensiei lunare, tatăl nu-si respectă obligațiile in niciun fel, legături cu copii foarte rar. Am făcut reclamație la poliție-abandon de familie acesta rezultând in favoarea lui pe motivul ca nu are venituri fiind privat de libertate, în momentul de față numai in regim de detenție, nu s-a schimbat absolut nimic, situația rămânând aceeași. Urmează să plece în afara țării, eu fără acordul lui nu pot iesi cu copii din tara, nu pot înscrie copii la scoala etc. Mai precizez faptul ca nu a avut piedici în a relationa cu copii. Ce as putea face in aceste conditii? Multumesc!