avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate Andrei1889

Activitate Andrei1889

Răspuns la discuția Modificare exterioara Auto
Am inteles. Iti multumesc frumos pentru raspuns. Legat de jante, din cate am putut observa in talon nu apar dimensiuniile lor, dar in caz de orice nu voi modifica dimensiunea lor ci aspectul acestora. Legat de partea exterioara a masinii, nu va abea garda joasa, ea fiind din fabrica destul de joasa, ci doar 2-3 accesorii in plus.

Daca ar mai trebuii sa stiu ceva, astept un raspuns. :)
Salut! Este prima oara cand modific aspectul exterior al masinii (faruri, bara fata, accesorii bara fata, pragurile, aripi, bara spate, accesorri bara spate, spoler, poiler luneta, etc), dupa parerea mea nu sunt modificari foarte mari. Culoarea va ramane aceeasi (negru). Pe scurt, imi doresc sa modific masina pe exterior in ceva mai sport. V-a trebui sa declar la RAR aceste schimbari sau nu? Care ar fi schimbarile necesare pentru omologare si care nu? De asemenea, nu voi pune nimic de genul LED-uri sub masina, doresc sa o tin minimalistica si sport. De asemenea inafara de RAR, in cazul in care trebuie sa le fac vreo vizita, ce mai este de stiut?
Inca un lucru, Cea mai mare modificare pe care doresc sa o aduc masini este o dubla evacuare sport, unde, din cate am inteles, pentru aceasta trebuie sa merg sa declar la RAR. Iar daca modific evacuare automat va trebuii sa imi cumpar si o bara spate special pentru aceasta.

Va multumesc.