avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate diana2017000

Activitate diana2017000

Multumesc

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Sfatul meu este sa consultati un avocat si sa va constituiti parte civila ( cere daune materiale si morale ) in timpul procesului penal.

Buna. Am fost lovita pe trecerea de pietoni de o masina care nu ma vazut cica..la fata locului a venit politia, ambulanta si am fost dusa la spital unde sa constatat ca am o fractura la glezna. Am fost sa imi scot certificat medico legal am primit 60-65 zile de ingrijiri medicale cu posibilitate de prelungire daca va fi cazul de terapie de recuperare. In cat timp de la accident trebuie sa depun plangere la politie?sa deschis un dosar penal pentru domnul care ma lovit cu masina. Pot cere si de la asigurare direct daune sau in instanta doar? Plangerea o pot depune singura sau cu un avocat ar fi mai bine? Multumesc
Răspuns la discuția contract de munca
multumesc de lamurire
Răspuns la discuția contract de munca
si trebuie sa astept sa treaca cele 90 de zile? timp in care sunt obligata sa ma prezint la locul de munca?
Răspuns la discuția contract de munca
alte acte nu am dus ( adeverinta de la dr, certificat,diplome) nimic.doar am semnat..sau daca nu ma prezint se poate intampla ceva? la activ lucrez, mi-am dat demisia dar sefu nu a luat-o in serios..deci figurez cu 2 contracte de munca

Răspuns la discuția contract de munca
da, 90 de zile
buna.am semnat azi un contract de munca care este deocamdata loc de munca secundar..dar mam razgandit tot azi..cauza a fost ca nu ma lasat sa merg de proba o zi decat dupa semnarea contractului..si mie nu imi place de aceea mam razgandit..ce e de facut in cazul acesta? trebuie sa imi dau demisia sau se poate anula acel contract?