avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Activitate Gabryela1

Activitate Gabryela1

Buna ziua, am și eu o întrebare, cât costa un proces pt tăgadă de paternitate? Și cât timp durează,? Va mulțumesc.
Buna ziua am și eu o întrebare, eu lucrez in asistenta socială și în perioada martie aprilie am fost in concediu de odihnă și după acea in medical pt că sunt însărcinată întrebarea mea este daca și eu beneficiez de cei 2500 de lei menționez că în tot acest timp unitatea la care lucrez a fost activa, va mulțumesc frumos.
Răspuns la discuția Divort si tagada de paternitate
Și dacă se termina divorțul până se naște copilul dc ar mai trece pe numele lui?
Răspuns la discuția Divort si tagada de paternitate
Mai am o întrebare dacă el este plecat din tara de aproape 3 ani dc ar trece copilul pe numele lui?
Răspuns la discuția Divort si tagada de paternitate
Menționez că urmează că eu sa nasc pe 8 august sau depinde poate un pic mai devreme.
Răspuns la discuția Divort si tagada de paternitate
Ok mulțumesc, asta se face doar după ce voi naște? Și dacă aveți idee cam cat dureaza.
Răspuns la discuția Divort si tagada de paternitate
Buna ziua sunt casatorita și sunt însărcinată cu alt bărbat și sunt în divorț cu actualul sot, daca se termina divorțul până se naște copilul tatăl biologic îl poate recunoaște și să îl treacă pe numele lui? Va multumesc.
Răspuns la discuția Ordonanța de urgență
Buna dimineața am și eu o întrebare zilele de concediu pt risc maternal se scad din zilele de concediu prenatal? Sau sunt separate? Pt că sunt 2 coduri diferite va multumesc
Răspuns la discuția Ordonanța de urgență
Deci este neconstitutionala!? Va mulțumesc frumos.
Răspuns la discuția Ordonanța de urgență
Amenda este dată pe art.9 OUG 1/ 1999 și sancționat pe art 28 OUG 1/1999 va mulțumesc.