avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate MinolaRaisa120

Activitate MinolaRaisa120

Răspuns la discuția Firma inactiva
Buna ziua, va rog daca puteti sa ma lamuriti si pe mn, daca am depus o notificare catre Anaf pt a reactiva firma,
(srl neplatitor de tva)inactiva din motive de nedepunerea actelor declarative, in cat timp se reactiveaza societatea.Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Firma inactiva
Multumesc.
Răspuns la discuția Firma inactiva
Am inteles, Multumesc. Si cum pot afla daca a si platit impozitul?De depus le a depus pe toate ieri online, nu era depusa niciuna:(
Răspuns la discuția Firma inactiva
Asa spune contabila mea....
Răspuns la discuția Firma inactiva
Se poate din cauza unor declaratii care lipsesc adica nu au fost depuse sa nu apara nici celalalte depuse?Multumesc
Răspuns la discuția Firma inactiva
Am fost azi la anaf si mi au spus ca nu am nici macar o declaratie depusa de 1 an si 2 luni :(
Contabila mea imi spune si acum ca facut declarati si a platit impozitul . Pana rezolv pot sa imi desfasor activitatile ?
Răspuns la discuția Firma inactiva
Motivul imi scrie in "scrisoare "nu s au depus declaratiile pe sem 2 2018 , dupa care contabila a spus ca o sa repare problema , asta a fost in aprilie, iar acum apar pe un site listafirme.ro ca fiind inactiva.
Discuție Firma inactiva
Am o micro interprindere srl , neplatitoare tva si apar ca fiind firma inactiva .Ce insemna ? Contabila mea spune ca este o eroare pt ca eu sunt neplatitoare tva si aceea înștiințare este pt contribuabili care au tva.imi pot continua activitatea?