avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 331 soluții astăzi
Forum Activitate Ofunkyo

Activitate Ofunkyo

Perfect. Multumesc mult!
Ultima zi de munca pe 13 iulie. Deci probabil ramane la la titudinea mea daca vreau sa ii inapoiez. Risc proces sau ceva de genu?
Astazi este zi de salari si mi au trimis iarasi salariu.
Nu. Fiind job la distanta, trebuie sa ma duc la sediu sa il iau. O sa cer un print.
Eu am lucrat efectiv pana in mai.

Ofunkyo a scris:

Pai prima data in mai, au zis ca nu a ajuns cererea de demisie la ei, dupa i am anuntat si m au pus sa fac alta cu data de 13 iulie, ca cealalta nu putea fi folosita retroactiv.

Cornel Vasile a scris:

Pana la urma incetarea c.i.m.cand a avut loc in mai sau in iulie?



Pai prima data in mai, au zis ca nu a ajuns cererea de demisie la ei, dupa i am anuntat si m au pus sa fac alta cu data de 13 iulie, ca cealalta nu putea fi folosita retroactiv.

Cornel Vasile a scris:

Pana la urma incetarea c.i.m.cand a avut loc in mai sau in iulie?

Buna seara.
Am urmatoarea problema cu ultimul angajator:
Mi am dat demisia pe data de 24 mai (ultima zi de munca) si banii de salariu mi au fost virati in continuare pana pe data de 8 iulie, cand i am anuntat ca mi au virat in continuare salariu.
Dupa ce i am anuntat, m au contactat si mi au spus sa semnez alt cerere de demisie cu data de 13 iulie, pentru ca cealalta cerere de demisie cu data de 24 mai, nu a ajuns la ei. Acum am contactat sa le returnez sumele necuvenite, inclusiv bonuri de masa.
Mi se cuvin banii sau trebuie sa ii returnez?
Multumesc!