avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Floricaion

Activitate Floricaion

Buna ziua. pentru ca o agentie imobiliara sa recupereze comisionul datorat de ce este nevoie? si in instanta trebuie platit vreo taxa?
cu stima
Răspuns la discuția Conducere fara permis
Va multumesc.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

In general cei care recunosc fapta innastfel.de cazuri nu au probleme cu libertatea.
Sunt situatii in care sunt arestati si cei fara recidiva daca neaga comiterea faptei.
Eu personal nu am avut niciodata arestat un client recidivist in astfel de cazuri, dar exista astfel.de situatii.

Răspuns la discuția Conducere fara permis
Va multumesc. Ma refer daca pe perioada cercetării mai poate fi arestat daca cei care l-au prins în flagrant nu l-au arestat. Cu stima

Av Vasilescu Florin a scris:

Buna ziua, este posibil sa primeasca o pedeapsa privativa de libertate.

buna ziua, am si eu o intrebare...
un prieten a fost acum cateva zile prins baut si fara permis.
dupa ce a fost dus la recoltare de sange si a dat o declaratie i s-a dat drumu.
politia i-a spus sa mearga sa plateasca probele biologice.
intrebarea este daca nu a fost arestat de catre organe mai poate fi arestat ulterior?
precizez ca este si recidivist.
va multumesc
Răspuns la discuția Acordul vecinilor pentru PUZ
Deși legea 50/1991 anexa 1 pct 256 spune că nu?

maminalena a scris:

Da.


Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o situatie problematica.
Detin un teren intravilan de 13500 mp, pe care doreste sa-l cumpere cineva pentru a face o sala de tenis.
Terenul este alaturat mai multor terenuri, ale altor propietari dar este gol,adica nu-i nimic contruit pe el si nici pe cele ale propietarilor.
In certificatul de informare este stipulat ca se pot construi constructii si amenajari sportive fara conditionare.
Intrebarea mea este daca este necesar, la intocmirea PUZ-ului,de acordul vecinilor.
Va multumesc
Buna ziua. Am si eu o intrebare. Cum se intocmeste un titlu de propietate la primarie? Ce demersuri si ce documente sunt necesare?
Va multumesc
buna ziua. am doua mosteniri.
1 Un loc pe care este casa poporului,
2 un loc pe bisericii nr 1.
nu stiu cum sa procedez, ofer 50 la suta pt cine ma ajuta. cu stima.
contact la telefon 0734642772
in 2016 am fost condamnat pt conducere fara permis fiind eliberat in 2017.
In 2018 am fost condamnat pentru loviri si alte violente fiin eliberat acum 3 luni. Legea spune ca pot alica pentru permis dupa 6 luni de la liberare conditionata dar care dintre ele? Cea din 2017 sau cea de acum 3 luni? va multumesc