avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate magdalenagrigore

Activitate magdalenagrigore

Buna ziua,
Intrebarea mea este urmatoarea:

O persoana detine un ONG care nu a avut activitate. Acum doreste sa-si deschida un alt ONG, dar pe cazier s-a facut mentiunea ca celalalt ONG nu a avut activitate. Se pare ca este posibil ca acest lucru sa-l incurce la deschiderea celui de-al doilea ONG?!
Daca se poate un act legislativ in acest sens...
Multumesc anticipat!
Multumesc mult pentru raspunsurile oferite.
Nu e vorba de cerinta unui protocol intre noi si scoala, noi gestionam si fondurile scolii, ordonatorul de credinte al autoritatii contractante plateste orice lucrare, care se face la scoli. Ei intocmesc referatul cu ce au nevoie iar noi achizitionam.
Problema e destul de delicata, eu lucrand la compartimentul de achizitii, ma obliga sa gasesc o solutie sa faca lucrarea cu firma respectiva si in acelasi timp sa se incadreze in 15.000 euro. Structura acoperisului nu va fi modificata, doar va fi inlocuita tabla.
Buna ziua. Tocmai m-am lovit de o problema: Ordonatorul de credite vrea sa inveleasca o scoala, lucrare pe care vrea sa o faca in mod expres cu o firma anume. Bineinteles ca oferta depaseste 15.000 euro. E legal sa inchei un contract de servicii manopera cu firma respectiva iar materialele necesare se la cumparam noi ca si autoritate contractanta?
Sunt o autoritate contractanta si intrebarea mea era: achizitiile de imobile intra sub incidenta OUG 34/2006? Primarul doreste sa achizitioneze un magazin...iar eu nu stiu cum sa procedez...ma puteti ajuta cu vreo idee?