avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Activitate ElDanielo

Activitate ElDanielo



CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Daca sunteti nevinovat ar trebui sa va angajati avocat deoarece fara avocat exista riscul sa fiti condamnat si daca sunteti nevinovat.
Ar trebui ca acesta sa studieze dosarul ca sa vada cum trebuie facuta apararea in concret si in raport de probele in acuzare sa propuna probe in aparare daca exista.
Nu exista o aparare avocatiala universal valabila si de aceea trebuie stiut exact in ce masura este dovedita vinovatia dvs.
Poate fi un dosar penal destul de confuz in ceea ce va priveste, daca exista mai multi inculpati si acest lucru, in raport de circumstante, poate fi in favoarea sau in defavoarea dvs.

In raport de cele de mai sus, daca situatia financiara nu va permite sa angajati avocat pentru toata faza de urmarire penala, aveti si posibilitatea de a plati avocatului doar studierea dosarului ca sa stiti daca exista sau nu sanse sa scapati basma curata.


Imi permit un avocat pana in 1000 de euro , dar problema ca in judetul meu nu cunosc pe cineva chiar asa bun ca sa ma scoata din aceasta problema , ma gandeam sa angajez unul/una din bucuresti si sa platesc eu cazarea drumul si astea...
Buna
Am o problema mare si chiar nu pot dormi cu zilele
Acum's un an a fost o bataie la mine in cartier si am fost si eu prezent
Persoana vatamata ma bagat si pe mine in aceasta problema find Inculpat
Eu am declarat tot adevarul la politie ca cum a inceput scandalul si cine o inceput si chiar daca celalalt inculpat mie prieten le-am zis adevarul ca cine o si dat primul si cum so petrecut toata problema ! , partea cea rea este ca o fost si un cuplu cu noi si ei nu's bagati in dosar ca martor deoarece cu celalalt inculpat is prieteni buni si nu vor sa se bage si au mintit in declaratii ca nu au fost prezenti si magari de genul , eu find pe suspendare pentru conducerea fara permis si mie foarte mare teama sa nu fac puscarie ...
Am angajat un avocat dar problema e ca nu tare am incredere si ma deranjeaza foarte mult chestia asta cum imi pot dovedi nevinovotia !
Am uitat sa precizez ca la fata locului s-a chemat si un echipaj de politie si celalt inculpat o recunoscut tot ca doar el la lovit si pentru asta o primit amenda !
Intrebarea mea este in felul urmator:
1. Pot sa chem in instanta acei politisti care au fost solicitati la fata locului sa spuna ca inculpatului celalalt o recunoscut tot fata de ei si de mine? (Si daca ma ajuta chestia asta macar putin?)
2. Pot sa solicit proba cu detectorul de minciuni (Chiar daca eu le platesc) pentru toti? si la fel daca ma ajuta si asta cu ceva?
3. Imi puteti va rog sa imi oferiti niste soluti cum pot dovedi nevinovotia va rog foarte frumos?