avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate dariarada

Activitate dariarada

Răspuns la discuția Concurs admitere magistratura
Am discutat cu prieteni care au intrat in magistratura pe data de 13 aprilie 2008 si au mentionat chiar ca au colegi in situatia respectiva, care luasera la INM, aveau vechimea de 5 ani in avocatura-anterior intrarii al INM, s-au suspendat prin efectul admiterii si ulterior au participat la examenul cu vechimea, unde au intrat printre primii.Se pare ca vechimea anterioara neintrerupta in profesie juridica se ia in calcul la acest tip de examene chiar daca te-ai suspendat din profesie la cerere...
De unde ai auzit zvonul asta si cat e de sigur?Eu urmaresc de ceva vreme stirile legate de acest subiect si nu am auzit nimic...inca!

Ce parerea veti despre examenul de admitere in magistratura(cel cu vechimea de 5 ani)?
Credeti ca se va mai da anul acesta vreun astfel de examen ?
Apropo de vechime...
Speta : daca un avocat cu mai mult de 5 ani vechime in profesiei ia la Inm si automat se suspenda din activitate, la urmatorul examen de admitere in magistratura (conditionat de vechimea in profesie) se poate prezenta uzand de vechimea de 5 ani, anterioara actului de suspendare din activitate?





















Răspuns la discuția admitere magistratura 2008
Ce parerea veti despre examenul de admitere in magistratura(cel cu vechimea)?Credeti ca se va mai da anul acesta vreun astfel de examen sau trebuie sa asteptam pt anul viitor?Apropo de vechime...daca un avocat cu mai mult de 5 ani vechime in profesie da si ia la Inm si automat se suspenda din activitate, la urmatorul examen de admitere in magistratura se poate prezenta uzand de vechime?Desi si-a suspendat activitatea ca urmare a promovarii examenului de admitere la Inm...