avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Activitate paulatt

Activitate paulatt

Buna seara. Problema pe care o voi prezenta este in legatura cu pubelele de gunoi, astfel; de aproximativ un an de zile gasesc intre 4 si 12 tomberoane, pe locul de parcare pe care l-am inchiriat de la primarie. Cum pot impune asociatiei de proprietari a imobilului, in fata caruia se situeaza locul de parcare, sa nu il mai ocupe zilnic cu gunoaie/tomberoane. Am discutat cu acestia, cu primaria, cu firma de salubritate si nici unul nu considera ca este in obligatia lor sa imi lase locul liber. Locul de parcare este numerotat.
Răspuns la discuția Amplasare pubela la bloc
Buna seara. Problema pe care o voi prezenta este in legatura tot cu pubelele de gunoi, astfel; de aproximativ un an de zile gasesc intre 4 si 12 tomberoane, pe locul de parcare pe care l-am inchiriat de la primarie. Cum pot impune asociatiei de proprietari a imobilului, in fata caruia se situeaza locul de parcare, sa nu il mai ocupe zilnic cu gunoaie/tomberoane. Am discutat cu acestia, cu primaria, cu firma de salubritate si nici unul nu considera ca este in obligatia lor sa lase locul liber.