avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate Teleaba Cristina

Activitate Teleaba Cristina

Am mostenit dupa tatal meu 1/3 dintr-o locuinta. Unchii mei 3 la numar au si ei cate o parte adică fiecare 1/3.
În casa respectiva nu locuiește nimeni dar nici nu ne putem înțelege in a o vinde sau a rămâne unul dintre noi cu ea.
Întrebarea mea ar fi dacă m-as duce sa locuiesc o perioada de timp acolo, ar putea sa ma dea afară?
Răspuns la discuția Divort
Divorțul nu este de comun acord.
Eu sunt reclamanta și soțul refuza categoric sa divorțeze.
Problema e ca am doi copii un băiat de 16 ani și o fetita de 11 alni..
In urma cu o luna am fost agresata atât eu cât și fiul meu de către el în casa părinților mei.
Am obținut un ordin de protecție dar doar eu și fiul meu..
Jodecatorul considerând ca pentru fata nu prezintă un pericol..
Fata merge la el și ii zice fel și fel de lucruri rele..
Ca o sa ne omoare și tot felul de nebunii..
Eu as vrea sa plec din tara o perioalda dar am introdus acțiunea de divorț și știu ca prezenta mea e obligatorie..
Avocata mi-a zis ca procura speciala pot face doar dacă apm contract de munca într-o tara străină
Răspuns la discuția Divort
Mulțumesc frumos pentru răspuns!
Deci dacă o sa am un contract de închiriere locuință pe numele meu voi putea face procura speciala?
Discuție Divort
Bună seara,
As putea sa fac o procura speciala pentru a fi reprezentata în divorț de către avocatul meu?
Menționez ca intenționez sa plec în alta tara dar fără un contract de munca.
Răspuns la discuția Ordin de protectie
Certificat medico-legal nu am pentru ca agresiunea s-a lăsat cu o tragere de par zdravănă și o trântă în zăpadă pentru ca fiul meu de 16 ani a intervenit și apoi vecinii...
Dar toate astea s-au întâmplat în casa mamei mele acolo unde locuiam cu copiii mei de 2 saptamani..
Fără certificat medico-legal am vreo seasa?
Vreau sa depun o cerere pentru ordin de protecție fata de soțul meu..
La ultima agresiune au intervenit niște vecini dar care nu doresc sa vina ca martori..
Pot să-l obțin doar cu raportul de intervenție al politiei din urma apelului meu la 112?