avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Activitate Allexander97

Activitate Allexander97

Mă ajută cineva cu răspuns?
Buna seara

Am rata in CHF iar banca accepta plata ratei doar daca cumpăr de la ei francii chiar daca fizic nu ii au.
Vreau să plătesc cu cardul prin revolut dar refuza plata cu cardul , este corect?
Mulțumesc
Buna seara

Daca o persoana este angajata contract 8 ore, mai are un contract de 4 ore și un PFA deschis de 2 luni,

Cum se iau în considerare veniturile pentru CCC?
Concediul medical se aplica pentru toate 3 locurile de munca?
Se cumulează venitul de la jobul de 8 ore + 4 ore + PFA la stabilirea indemnizației?

MULȚUMESC
Buna seara,

Daca sunt condamnat la 8 luni închisoare cu suspendare pentru art. 337, mi se anulează și permisul?

Mulțumesc
Nu se adaugă vechime pentru perioada când nu am lucrat ?
Ex. 9 luni vechime facultate + 3 luni vechime lucru?
Tot nu sunt lămurit.
Dacă am lucrat cate 3 luni/ an, anii aceștia de la facultate vin drept completare sau înlocuiește tot?
Buna ziua,

Am făcut facultatea la zi, aceasta am înțeles că se ia în considerare la vechime pentru pensie.

Dacă am lucrat cate 3 luni/ an, anii aceștia de la facultate vin drept completare sau înlocuiește tot?
Buna ziua,


Pot fi trecut absent nemotivat in ziua de 03.mai?

Lucrez la un magazin alimentar.

Mulțumesc,
Dar de ce să mă oblige sa le restitui daca pe fluturaș nu mai apare deducere personala însemna că mi-a procesat parțial cererea de renunțare la funcția de bazA și este vina lor, nu?
Și dacă le-am folosit?

Cornel Vasile a scris:

La societatea unde nu aveti functia de baza veti fi pus sa restituiti c/v bonurilor sau bonurile daca nu le-ati folosit .