avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Activitate indii

Activitate indii

Răspuns la discuția Definitie credit fiscal extern
Multumesc.Dar care sunt limitele in care se acorda? Normele metodologice la codul fiscal sunt pentru savanti.:-/
imi poate spune cineva definitia creditului fiscal extern.In codul fiscal mi-am prins urechile#-o,nu reusesc sa fac o sinteza asupra situatiei privind creditul fiscal extern.Ma puteti ajuta cu un material simplificat pe intelesul tuturor.Multumesc
Imi puteti spune unde ma pot documeta despre "confictul de interese"Cineva zicea "codul etic" dar am citit si mai nimik .....
ce ordin modifiva procesul verbal de adjudecare?multmesc
multumesc .sunteti extraordinar.felicitari!
am citit tot ordinul 2371/2007 si nu am gasit unde scrie ca un contribuabil nu poate sa depuna declaratie rectificativa ci doar o adresa .
care OMEF......? Si eu am intrebat de data incetarii contractului si depunerii declaratiei rectificative la finante pentru recalcularea imiozitului.........unde srie ca in 15 zile trebuie sa ma duc sa incetez ?
Daca inchiriez apartamentul meu proprietate personala unei alte persoane pe o perioada de 17 ani si Finantele imi emit decizia de plati anticipate pentru anul 2008, iar eu vreau sa incetez contractul la data de azi pe motiv ca persoana nu mi-a platit veniturile inscrise in contract, cei de la finante imi spun ca nu pot recalcula obligatiile din decizia de plati anticipate pe motiv ca numai in urma cu 15 zile se face recalcularea. Unde scrie asa ceva in legislatie.Astept un raspuns va rog.
Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu un material privind procedura executarii silite in cazul mai multor codebitori - persoane fizice-care raspund in solidar si au domicilii in localitati diferite. Multumesc.
Multumesc de raspuns .Dar am citit in codul de procedura fiscala ca la "amenzi" nu se calculeaza nici majorari nici penalitati de intirziere.De contestat nu contest , deja am platit la primarie , dar vor si cei de la Administratia Finatelor Publice bani ca ITM-ul a trimis la ei PV. Unde era corect sa platesc ?